SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Blíži sa leto! Máme pre Vás tip, kde osláviť tohtoročný Slnovrat.

FaceBook  Twitter  

logo blsPoznáte Hornú Nitru? Jeden z regiónov Slovenska, ktorého potenciál stále rastie. Tvoria ho okresy Prievidza, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Topoľčany. Vydavateľstvo CSB sa nedávno pričinilo vydať prekrásnu knihu leteckých fotografí práve z Hornej Nitry. Publikáciu prináša priamo do regiónu, kde uskutoční slávnostné uvedenie knihy do života. Cieľom je priblížiť Hornonitrančanom, ale aj širokému okruhu obyvateľov, krásy regiónu pohľadom z výšin. Pozrime sa ako Horná Nitra oslávi príchod leta...

 

 

Centrom kultúry a cestovného ruchu zostáva mesto Bojnice so sídlom Oblastnej organizácie cestovného ruchu, ktorá aktívne rozvíja cestovný ruch v regióne. OOCR pripravila na sobotu 18. júna 2016 spolu s mestom Bojnice podujatie Bojnický letný slnovrat. Okrem Bojnického zámku, zoologickej záhrady, kúpeľov, Múzea praveku a kúpaliska Čajka môžete v regióne Hornej Nitry obdivovať Banský skanzen, Vodný svet s račou farmou v Sebedraží, Sklený sen, teda sklársku dielňu vo Valaskej Belej, ale napríklad aj motoristické múzeum neďaleko Lehoty pod Vtáčnikom či náučný chodník v bojnickej časti Dubnica. Prevezte sa vlakom z Prievidze do Hornej Štubne, kde je okrem krásnej prírody aj viacero tunelov, na priehrade v Nitrianskom Rudne sa počlnkujte, v Chalmovej okúpte v bazénoch alebo využite turistické chodníky v okolitých horách na výlet do prírody. Objavovať krásy Hornej Nitry Vám odporúčame začať rovno na Bojnickom letnom slnovrate.

V sobotu 18.6.2016 od 11.00 do 22.00 bude na Hurbanovom námestí v Bojniciach vládnuť čulý ruch. Návštevníci Bojníc sa môžu tešiť na ponuku cestovného ruchu, hlavné atraktivity, zariadenia, služby a podujatia turistickej destinácie HORNÁ NITRA – BOJNICE. Vyhrávať budú moderné i folkórne skupiny, tancovať skvelé súbory a podvečer aj všetci návštevníci na námestí. Lipovú alej naplnia vôňami gastronomické špeciality a pečené prasiatko, oči a dušu potešia krásne výrobky ľudových remeselníkov, živé ovečky a ďalšie animácie. Súčasťou bude bohatá tombola, ktorej ceny spríjemnia výhercom horúce letné chvíle. Vyvrcholením programu bude zapaľovanie magických jánskych ohňov o 21. hodine, čím spoločne oslávime prichádzajúci letný slnovrat a symbolicky otvoríme hlavnú turistickú sezónu v regióne.

bls 2016 plagt def

 Slávnostný KRST KNIHY HORNÁ NITRA Z NEBA prebehne o 12.00 hod. na hlavnom pódiu. Čestnými hosťami a zároveň "krstnými rodičmi" sa stanú zaslúžilí obyvatelia regiónu: primátor mesta Bojnice- Mgr. František Tám, primátorka mesta Prievidza- JUDr. Katarína Macháčková, prezident Aeroklubu Prievidza- Ing. František Zlocha, publicista a redaktor RTVS- PhDr. Marián Ondáš.

Vydavateľstvo CBS taktiež poskytne ceny do tomboly. Máte jedinečnú možnosť vyhrať jednu z našich prekrásnych kníh. Jednou z nich bude práve oslávenkyňa - Horná Nitra z neba


na eshop

 

Kniha Horná Nitra z neba Vám predstaví tie najkrajšie pohľady z regiónu Hornej Nitry. Fotografie po viac ako 8 rokoch vyšli na svetlo sveta a sú tu pre Vás. Fotky sú doplnené o ľudovú slovesnosť, básne a popisy v slovenčine aj angličtine. Obsah knihy dopĺňajú informácie o ľuďoch a miestach Hornej Nitry, ktoré tento región zveľaďujú a sú jej priamou súčasťou. Preleťte ponad Hornú Nitru a nechajte sa inšpirovať typmi na najbližší výlet.

Pár ukážok z knihy: 

Hrad Uhrovec  

2 04 uhrovec hrad dsc 8544

Vtáčnik-Hrádok

4 10 vtanik   hrdok cvicne skaly dsc 8219

Nitrianske Rudno 

nitrianske rudno 5006 upr

Oponický Hrad

1 01 oponick hrad img 6366

Ráztočno 

4 12 rztono dsc 7929

 

Hľadáte vhodný darček alebo ste obdivovateľmi rozmanitých slovenských regiónov? Vidíme sa 18.6.2016 v Bojniciach, kde budete mať možnosť zakúpiť si do svojej knižnice skvosty - prekrásne fotografie zhora Hornej Nitry. 

Prípadne si publikáciu objednajte hneď teraz v našom E-shope.

Bojnický zámok 

bojnice hrad upr

 

 

 

 

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 48/429 90 10
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo