SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Spoznávame Liptov na bicykloch

FaceBook  Twitter  

p8010706 kpiaLiptov je ako stvorený na bicyklovanie. Máme veľmi radi rozhľadne. Aj v blízkej Pavčinej Lehote pod Nízkymi Tatrami je postavená drevená rozhľadňa, ktorá sľubuje pekné výhľady. A práve sem vedie aj cyklistická trasa. Pre nás slúži rozhľadňa ako hlavná motivácia na bicyklový výlet z Iľanova práve sem. Autom vyrážame do Iľanova pod Liptovským Mikulášom. Tu sa chceme napojiť na cyklotrasu vedúcu z Iľanova cez Ploštín ku spomínanej rozhľadni nad Pavčinou Lehotou. Prípadne môžeme prebicyklovať až ku drevenému artikulárnemju kostolíku pri Lazisku. Zariadime sa podľa toho, ako budeme unavení.

 

Boli ste už v Prosieckej doline?

FaceBook  Twitter  

dsc 0740   kpiaLiptov ponúka pre milovníkov turistiky nespočetne veľa krás. Kvačianska a Prosiecka dolina v Chočských vrchoch ku nim bezpochyby patria. O návšteve mlynov v Kvačianskej doline sme už písali v článku dávnejšie, teraz by som Vám rada čo to prezradila o jedinečnej Prosieckej doline. Obidve doliny sa dajú prejsť jedným záťahom, my sme si chceli vychutnať každú dolinu zvlášť. Čo sme tu zažili?  

Zrodený pre obchod! :)

FaceBook  Twitter  

fd8b0f77d767f1f6640afba6916ff67c M Len málo ľudí sa môže pochváliť tým, že robia skutočne to, čo ich baví a ešte aj s nadpriemernými výsledkami. Miro je človek, ktorý v živote nikdy nič nevzdá a odhodlane ide za svojim cieľom. Navonok pôsobí veľmi pokojne a charizmaticky, rýchlo si získava priazeň a rešpekt iných. Narodil v Prešove a aktuálne žije vo Zvolene, no v žilách mu prúdi žiarska krv, pretože vyrástol v Žiari nad Hronom. Pritom však rád spomína na svoje prázdniny z detstva, ktoré popisuje ako "strávené na Toryse".

V Roháčoch nad Žiarskou chatou a v Medvedej štôlni

FaceBook  Twitter  

dsc 0644   kpiaZápadné Tatry – Roháče patria medzi moje najobľúbenejšie slovenské pohorie. Prišiel čas sem zaviesť aj drobizg... Naša voľba padla na jednu z najnavštevovanejších dolín – Žiarsku dolinu, ktorú modeloval ľadovec. Aj preto, lebo v nej stojí Žiarska chata, ktorá bola pre deti vhodným motivujúcim prvkom. My sme si ju chceli pozrieť potom, ako bola v roku 2009 zrekonštruovaná. Okrem chaty sme navštívili aj symbolický cintorín a v ústí doliny zaujímavú Medvediu štôlňu, ktorá očarila najmä deti...

 

Podkategórie

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 48/429 90 10
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

MLADOST

logo R

oocrLogo